Strie

Strie

Strie, jeden za strašáků každé těhotné ženy. Asi málokterá maminka má to štěstí, že se jí na těle během těhotenství žádné nevytvoří.

 

Strie se tvoří praskáním elastických vláken ve spodní vrstvě kůže. Tato vlákna v normálních případech zajišťují elasticitu kůže a ovlivňují její schopnost se rozpínat. Při extrémních okolnostech jako je rychlé přibrání, rychlé hubnutí, rychlý růst, přestane elastická část kůže stíhat a vlákna praskají. Na kůži se pak vytváří růžové jizvy, které sice časem zbělají, ale úplně se jich zbavit bohužel nelze.

 

V těhotenství je největší riziko jejich vzniku ve třetím trimestru. Správnou péčí se však dá tvorbě strií zabránit, nebo ji alespoň co nejvíce omezit. Občas se totiž objeví, ač děláte vše pro to, aby se tak nestalo. Recept je jednoduchý: mazat, mazat, mazat. Ideální je zahrnout natření se krémem a následné masírování mezi vaše ranní a večerní procedury. Pokud se vám do toho úplně nechce, požádejte partnera, aby vám pomohl. Nakonec zjistíte, že on to ocení a užijete si alespoň pár společných chvil.

 

Strie se neobjevují pouze na bříšku, především na jeho spodní části, ale zasáhnout mohou i paže, hýždě a prsa. Nezapomínejte proto promazávat celé tělo. Prsa je nutno mazat i po těhotenství, protože začíná období laktace a dochází k nalévání prsou a tedy jejich zvětšení, což opět může vést ke tvorbě strií.

 

Promazávejte se několikrát denně – v tomto případě rozhodně neplatí staré známé rčení, že méně je někdy více. Právě naopak. Také se doporučuje pít hodně vody a cvičit. Ne nic náročného, stačí pár protahovacích cviků.

 

Na mazání jsou nejvhodnější mastné krémy, které dostatečně hydratují kůži. Právě takové bio krémy najdete v naší nabídce. A pokud vás strie netrápí, můžete naše krémy využít ke každodenní starosti o pokožku. Přece jen, kůže je náš největší orgán a musíme se o ni dobře starat.