DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Jak vybrat vhodnou postýlku

   Konstrukce postýlky

Při výběru dětské postýlky dbejte především na kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobena. Klasické DŘEVĚNÉ postýlky patří k těm nejvhodnějším.

   Poloha roštu

Je dobré, abyste vybírali postýlku, ve které budete mít možnost polohování roštu.

V praxi to znamená, že když je miminko malé, můžete rošt umístit výše, abyste měli k miminku lepší přístup. Když je miminko větší a začíná si sedat, tak byste měli mít možnost umístit rošt do nižší polohy.

Doporučené rozměry jsou:

- v nejvyšší poloze (kdy je rošt umístěn nejvýše) by měla být vzdálenost od povrchu matrace k horní hraně postýlky 200 mm
- v nejnižší poloze (kdy je rošt umístěn nejníže) by měla být vzdálenost od povrchu matrace k horní hraně postýlky 500 mm

   Zajišťovací mechanismy

Postýlka, pokud má otevíratelné bočnice, by měla mít dostatečně kvalitní a stabilní zajišťovací mechanismy, které nebude dítě schopno samo odjistit.

   Montážní mechanismy

Veškeré součástky, šroubky a montážní prvky musí být z bezpečných materiálů. Také musí být v postýlce umístěny a zakryty tak, aby k nim dítě nemělo přístup. Dítě může drobné a uvolněné součástky polknout nebo se o ně poranit.

   Rozměry mezer

Mezery mezi jednotlivými dřevenými příčkami musí být pro dítě bezpečné. Nesmí být od sebe vzdáleny natolik, aby jimi dítě protáhlo hlavu.

   Kolečka

Je-li postýlka postavena na kolečkách, měla by být kolečka zajištěna brzdovým systémem. Pečlivě vyzkoušejte, zda-li je postýlka po zajištění koleček opravdu stabilní a stojí-li na místě.

   Návod

Součástí postýlky by měl být návod, který obsahuje nejen popis všech částí postýlky, nářadí a šroubů potřebných pro její sestavení, ale také montážní výkres, který vás krok po kroku navede, jak postýlku správně sestavit.
Pamatujte na důležitý fakt, že se při montáži postýlky nesmí používat samořezné šrouby, které by následně mohly způsobit poranění dítěte.

   Matrace

Součástí návodu postýlky by měl být rozměr matrace, který je pro daný typ postýlky vhodný. Vždy dodržujte předepsaná doporučení, aby byla postýlka pro vaše dítě bezpečná.

   Doporučení

Nenahrazujte klasickou dětskou postýlku, postýlkou cestovní. Cestovní postýlka je dobrá na cesty nebo dopolední či odpolední spánek miminka. Není však plnohodnotnou náhradou klasické dětské postýlky. Cestovní postýlka nemá dřevěné laťky, které umožňují lepší proudění vzduchu, dále zde není rošt a vhodná matrace, které zajišťují správný vývoj miminka.

Vytisknout

Přečtěte si také


DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu