DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Jak vybrat vhodnou láhev

Jelikož sortiment dětských láhví a příslušenství je opravdu rozmanitý, je dobré již před výběrem popřemýšlet o materiálu, tvaru a objemu láhve. Nezbytné jsou také otázky, pro jak staré miminko má láhev být a jaké příslušenství budu potřebovat.

Skleněné a plastové láhve

Výběr materiálu, z jakého si pořídíte láhev, je velmi podstatný. Skleněná láhev, nebo plastová láhev? To je otázka kterou byste se měli zabývat jako první. Každý materiál má svoje výhody, ale samozřejmě i nevýhody, které je dobré porovnat a vyhodnotit si, co bude vhodné právě pro Vás.

Skleněné láhve

Ke kladům skleněných láhví patří jejich odolnost vůči vysokým teplotám a delší životnost. Při jejich používání také nedoje ke znečištění láhve např. od čaje.

Jedním ze záporů je jejich vyšší hmotnost a ohřátí mlíčka ve skle bude trvat déle než v láhvi plastové.

Plastové láhve

Plastové láhve jsou lehčí a to je velkou výhodou, pokud Vaše dítě začíná pít samo.  Ohřívání mlíčka trvá kratší dobu a dalším kladem je jejich nerozbitnost.

Čištění plastových láhví, je ale náročnější než u láhví skleněných, jelikož se snadno zabarví a také doba jejich životnosti je kratší. 

Tvar a velikost láhve

Láhve máme se širokým nebo užším hrdlem.  Široké hrdlo je snadnější na čištění, ovšem láhve s užším hrdlem se miminku snadněji drží. Pokud se již Vaše dítě učí samo pít, dobrá je také láhev s otvorem uvnitř (slza), kterou snadno uchopí i malé ručičky. Při tomto výběru se tedy rozhodněte, co je právě v danou chvíli pro Vás nejlepší volbou.

Co se týče velikosti láhví, je opravdu z čeho vybírat. Volbu je tedy dobré uzpůsobit pokrmu, na který má láhev sloužit. Jedná-li se o odsáté mateřské mléko, sunar či čaj nebo ovocné šťávy. 

Dudlíky na láhve

Správný výběr dudlíku je neméně důležitý, než výběr samotné láhve. Podívejte se, jestli potřebujete dudlík na širokohrdlou, nebo úzkohrdlou láhev. Dále se rozhodujte podle věku dítěte. Pro miminka je lepší dudlík s pomalejším průtokem, pro větší děti naopak dudlík s průtokem rychlejším. 

Vytisknout

Přečtěte si také


DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu