DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Jak vybrat správnou autosedačku

    Proč pořizovat autosedačku

Povinnost zajistit dítě při jízdě automobilem pomocí vhodné autosedačky ukládá sámZÁKON. Hlavním důvodem je především zajistit co největší BEZPEČNOST dítěte v případě autonehody. Uvědomte si, že nejste schopni dítě při nárazu v náručí udržet!!!Již náraz při rychlosti 15 km/hod. může být pro dítě smrtelný.

   Autosedačka jako povinná výbava auta

Dítě MUSÍTE zajistit do autosedačky, pokud jeho tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kilogramů nebo jeho výška nepřesahuje 150 centimetrů.

   Podle čeho vybrat tu správnou

Rozhodujícími kritérii, podle kterých byste měli vybírat autosedačku je již zmíněná tělesnáHMOTNOST dítěte a jeho VÝŠKA. Těmto dvěma parametrům byste měli autosedačku přizpůsobit.

Rozhodně nedoporučujeme, abyste z ekonomických důvodů kupovali sedačku větší. Věřte, že neušetříte, naopak v případě nehody, autosedačka řádně neplní svou funkci.Život vašeho dítěte má rozhodně větší cenu.

   Skupiny autosedaček

Dětské autosedačky dělíme do pěti základních skupin, které jsou odvozeny podle hmotnosti dítěte (sedačky nikdy nejsou kategorizovány podle věku dítěte):

• Skupina 0 : od narození do 10 kg, přibližně do 18 měsíců.
• Skupina 0+ : od narození do13 kg, přibližně do 2 a půl až 3 let.
• Skupina I: od 9 do 18 kg, přibližně od 1 roku do 5-6 let.
• Skupina II: od 15 do 25 kg, od 4 do 9 let.
• Skupina III: od 22 do 36 kg, od 7-8 let do 12 let

   Jakou autosedačku koupit

Vždy kupujte autosedačku, která je vybavena opěradly a opěrkou zad. Jednoduché a obyčejné podsedáky jsou naprosto nevhodné a nedostačující.

Autosedačka by měla mít jednoduše a intuitivně označené příchytky na bezpečnostní pásy. Příchytky brání tomu, abyste dítě v autosedačce špatně připoutali, což je zásadní faktor, který ovlivňuje funkci autosedačky v případě autonehody.

   Další faktory ovlivňující koupi autosedačky

Při nákupu autosedačky věnujte pozornost také kvalitě polstrování a materiálů, ze kterých je autosedačka vyrobena.

Rozhodně se vyhněte nákupu již použité autosedačky. Nikdy nemůžete získat jistotu, že autosedačka není poškozena.

Ujistěte se, že vámi vybraný typ autosedačky je řádně homologován. K tomu vám pomůže přítomnost značky R44-04 nebo R44-03.

Také směřujte svou pozornost na číslo zkušební značky, kdy první dvojčíslo nebo číslo za lomítkem udává současnou verzi normy, kterou daný typ splňuje. Např. číslo 04 na počátku sériového čísla nebo za jeho lomítkem udává, že autosedačka splňuje normu bezpečnosti v případě bočního nárazu.

   Uchycení

Značka Universal znamená, že autosedačka je univerzální a je možno ji připevnit do všech typů automobilů.
Univerzální modely musí být vybaveny třetím úchytem, který slouží k omezení rotace autosedačky v případě čelního nárazu.

Značka Isofix znamená, že úchyt není univerzální a hrozí riziko, že nebude kompatibilní s vaším automobilem. Seznam vozidel, ve kterých může být použita autosedačka s neuniverzálním úchytem Isofix, by měl být uveden výrobcem na webových stránkách nebo by je měl mít k dispozici sám prodejce.

Autosedačku vždy vybírejte tak, aby se v ní vaše dítě cítilo dobře a pohodlně. Nezapomeňte, že v autosedačce může strávit při cestování i několik hodin.

Vybírejte autosedačku nejen pohodlnou, ale hlavně kvalitní a bezpečnou.

Vytisknout

Přečtěte si také


DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu