DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Jak vybrat golfový kočárek

JAK VYBRAT GOLFOVÝ KOČÁREK

Tento typ kočárku je oblíbený pro svou výbornou skladnost, malé rozměry ve složeném stavu, pro svou lehkost a dobrou ovladatelnost. Hodí se do města pro svou praktičnost (doprava MHD apod.). Jsou vhodné pro děti od 6 do 36 měsíců, mohou se používat i pro nesedící dítě. Jsou však velké rozdíly mezi jednotlivými typy golfových holí, proto vybírejte pečlivě.

Zde máte pár rad, jak vybrat ten správný kočárek

Pokud chcete mít "golfky" pouze jako druhý kočárek pro rychlou výpravu či na dovolenou, můžete zvolit levnější a méně vybavenou variantu golfek. Pokud ale hodláte nahradit hlavní kočárek (hluboký) za golfové hole, zvolte si více vybavený kočárek, který bude vyhovovat Vám i Vašemu dítěti. Jste-li ale příliš nároční, zvolte si raději sportovní kočárek. Ten více využijete mimo město, v terénu, jelikož mají pevnější konstrukci. Nejvýhodnější jsou sportovní kočárky s nafukovacími koly.

Na co se při výběru zaměřit:

Nostnost- většina golfových holí je pro děti do 15 kg. Pro jistotu se ale vždy podívejte, co uvádí výrobce kočárku, abyste hole zbytečně nepřetěžovali.

Polohovatelnost- jelikož dítě sem tam při procházce usne, je dobré zvolit golfové hole s polohovatelnými zády. Více poloh sklonuje samozřejmě výhodnější. Nepolohovatelné hole nejsou vhodné pro nesedící dítě. Rovněž opěrky pod nohami by měly být polohovatelné. 

Váha - golfové hole by měly být lehké, čas od času s nimi musíte sama nastoupit do dopravního prostředku apod. Neměly by vážit více jak 10 kilogramů

Skladnost- zjistěte si, zda se hole skládají klasicky nebo jako sportovní kočárek. Dále si zjistěte rozměry kočárku po složení, abyste se pak třeba nedivili, že Vám hole nevlezou do kufru auta.

Kolečka - u nich platí pravidlo - čím větší, tím lepší. Měly by být alespoň částečně odpružené, protože ani procházky po městě se neobejdou bez kodrcání. Nejvýhodnější jsou samozřejmě kočárky se všemi kolečky odpruženými. Kolečka by měla být otočná a s aretací.

Brzdy- většinou bývají spojené, nebo nezávislé na obou kolečkách. To už záleží pouze na Vás, co Vám více vyhovuje. Rozhodně by měly být vyrobeny z kvalitního materiálu, aby se snadno neopotřebovaly.

Pásy- u golfových holí, podobně jako u sportovních kočárků, se vyrábějí tříbodové či pětibodové. Pásy by měly být měkké, aby dítě netlačily nebo neodíraly.

Potah - nejlepší je, když je potah sundavatelný. Lze ho prát i v pračce, lépe se čistí. Je dobré, když některé části kočárku jsou potaženy igelitem či jiným snadno omyvatelným materiálem (madlo, rukojeť). 

Madlo- výhodnější jsou madla odklápěcí alespoň na jedné straně. Dítě si totiž do kočárku může vlézt samo, nemusíte mu prostrkávat nožky pod madlem. Kočárek se tak neušpiní. Další výhodou odklápěcího madla je snazší zabalení dítěte do deky.

Rukojeť - u golfových holí se vyrábí převážně rozdělená rukojeť, podle toho také tento typ kočárku získal název. Nově se ale můžete setkat také se spojenou rukojetí, jejíž výhodou je lepší ovladatelnost kočárku. 

Doplňkypláštěnkanánožník na zimuslunečníkdržák na láhevpultík místo madla. Výrobci kočárků dodávají spoustu všelijakých doplňků ke kočárkům. Záleží pouze na Vás, jaké doplňky budete chtít využívat. Většina doplňků lze také dokoupit. Nejvýhodnějším doplňkem je pláštěnka, která zakryje celý kočárek i s nohy dítěte, které tak nepromokne. Pláštěnky se dodávají téměř ke všem golfovým holím. 

Vytisknout

Přečtěte si také


DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu