DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Výběr dudlíku

Pryč jsou doby, kdy byl k dostání jen jeden druh dudlíku. Dnes, stejně jako u všeho ostatního zboží, máte na výběr ze široké škály produktů. První nákup dudlíku může být složitý, ale nakonec budete ráda, že máte možnost koupit vašemu miminku přesně to, co mu bude vyhovovat. Vybíráte přece něco, co bude mít velmi často v pusince.

 

Jak tedy s výběrem začít? Jako první vezměte v úvahu věk miminka, podle něj totiž vyberete správnou velikost. Dudlíky jsou k dostání ve třech velikostech: 0–6 měsíců, 6–12 měsíců a 12–18 měsíců. Také jsou k dostání dudlíky ve velikosti upravené pro předčasně narozené děti nebo pro děti s nízkou porodní vahou. Nejedná se o marketingový tah výrobců, který má rodiče donutit kupovat jednou za šest měsíců nový dudlík, ale o to, aby se nenarušila fyziologie dítěte. Děti rostou velmi rychle a je tedy jasné, že i jeho pusinka bude každého půl roku větší, proto batolata a novorozenci nemohou mít stejně velký dudlík. Vyhněte se tedy raději dudlíkům s univerzální velikostí.


Možnost výběru máte také u materiálu, ze kterého je dudlík vyroben. U nás jsou na trhu k dostání dudlíky silikonové a kaučukové. Silikonové dudlíky mají průhlednou barvu a jsou o něco tvrdší, zatímco kaučukové dudlíky mají typickou zakalenou barvu a jsou měkčí. V otázce materiálu nechte dítě, ať si vybere samo, každé miminko má jiné potřeby a každému bude vyhovovat něco jiného.

 

Dále můžete vybírat z dudlíků obyčejných nebo ortodontických. Ty první jsou klasicky tvarované do kapky. Ortodontické dudlíky naopak mají spodní část trošku zkosenou, čímž by se mělo zabránit vzniku různých vad ve vývoji úst vašeho dítěte. Názory odborníků na toto téma serůzní, pokud si nejste jistá, prodiskutujte výběr dudlíku s lékařem.

 

Rozhodně tedy nekupujte první dudlík, který uvidíte, nevybírejte jen podle vzhledu a věnujte tomu trochu času. Jedná se o věc, která může ovlivnit formování zoubků vašeho děťátka, proto nemá cenu příliš šetřit. Podívejte se na naši bohatou nabídku dudlíků a šidítek a určitě najdete to, co bude vašemu miminku vyhovovat.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu