DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Proč číst dětem

Dětem by se mělo číst, to asi víme všichni. Kolik rodičů to ale v dnešní době opravdu dělá? Máme tolik jiných možností, jak dítě zabavit. Třeba posadit ho k televizi a mít tak čas na sebe, to je velmi snadné řešení. Čtení je ale velmi důležitá činnost, která by v programu vašeho dítěte neměla chybět, přestože několik prvních let to bude především na vás.

Nejde jen o to, aby dítě netrávilo všechen volný čas u počítače nebo televize, čtení mnohem více prospívá správnému vývoji dítěte, funguje jako hračky, rozvíjí dětské vnímání a učí je, jak věci fungují.

 

Fantazie, empatie, slovní zásoba, sociální dovednosti, koordinace, to je pouze několik věcí, které vaše dítě potřebuje rozvíjet, a knihu v těchto případech nic nenahradí. Žádnou z těchto dovedností mu televize nepředá v takové míře jako kniha. Samozřejmě to neznamená, že dítě nemůžete s televizí vůbec seznámit nebo mu v neděli ráno nepustit pohádky. Jen není pro správný vývoj dítěte dobré, když televize nebo počítač vyplní veškerý volný čas.

 

První kniha by se dítěti určitě neměla dostat do rukou až ve chvíli, kdy začíná samostatně číst. Naopak, se čtením můžete začít od prvních dnů života vašeho miminka. Samozřejmě že prvních pár měsíců vůbec nebude chápat, co mu čtete, ale bude poslouchat váš hlas a s knihami se tak seznámí. Jak poroste, začne si knížky prohlížet s vámi, postupně si uvědomovat slova, věty a časem i obsah. Také naslouchání vaší artikulaci je pro rozvoj dětských verbálních schopností důležité, protože ho učí, jak se co správně vyslovuje.

 

Budujte ve svém dítěti náklonnost ke knihám. Například večerním čtením pohádky na dobrou noc. Společné čtení totiž prohlubuje vzájemný vztah rodiče a dítěte a vytvoří pěkný uspávací rituál. Je potvrzeno, že děti, kterým se od miminka čte, mají lepší výsledky ve škole, rychleji se učí a snadněji chápou souvislosti. Také tím v dítěti vypěstujete schopnost zůstat v klidu a naslouchat, což je velmi důležité při nástupu do školy.

 

Už víte, proč je důležité číst dětem? Teď se můžete podívat na naši nabídku knížek pro děti, máme jak obrázkové pro nejmenší děti, tak s texty, pro děti větší. Určitě si vyberete.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu