DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Očkování dětí

Kontroverzní téma poslední doby – očkování dětí. Ano? Ne? Kdy?

Imunita malého dítěte je velmi slabá. Jeho tělo se doposud nesetkalo s žádnými chorobami, nemuselo s ničím bojovat. První půlrok života získává imunitu prostřednictvím mateřského mléka, ale i tato troška ochrany zhruba po dvou měsících vyprchá a vy můžete čekat pozvánku od lékaře – první z mnoha.


V poslední době se toto téma stalo značně diskutovaným kvůli případům, kdy jinak zdravé dítě po očkování onemocnělo, utrpělo trvalé následky nebo dokonce zemřelo. Rodiče i veřejnost se začali více zajímat o to, zda jsou skutečně veškerá očkování nutná a zda nejsou naopak příliš riziková pro zdraví dítěte.

 

V první řadě je třeba si uvědomit, co je to vlastně očkování. Jedná se o zavedení mikroorganismu nemoci do těla. Tento mikroorganismus byl předtím tepelně nebo chemicky umrtven natolik, aby nemoc nespustil, ale pouze pobídl tělo k vytvoření protilátek. Existují dva typy, aktivní a pasivní imunizace. Aktivní je ta, kdy si organismus protilátky vytvoří sám, v současné době tak funguje většina očkování. Pasivní je pak to očkování, kdy jsou do těla vpraveny již samotné protilátky, které se vytvořily v jiném organismu. Proto je očkování, především to aktivní, důležité. Právě díky očkování děti dnes již neumírají na záškrt, na TBC nebo na neštovice.


Nic není bez rizika, jedná se o zásah do organismu. Mohou se objevit třeba teploty nebo vyrážka, přesto jsou přínosy očkování mnohem větší než jeho zápory. Někteří rodiče argumentují tím, že v dnešní době již spousta nemocí nepropuká v epidemie, že děti již neumírají na nemoci, na které umíraly třeba ještě před 100 lety. Bohužel už si tito rodiče neuvědomí, že třeba takový černý kašel se již vyskytuje pouze minimálně právě díky očkování.

 

Jak snížit rizika u očkování dětí? Vyberte si dobrého pediatra a neváhejte si vyžádat názor druhého lékaře, pokud si v něčem nejste jistí. Nechávejte očkovat pouze zcela zdravé dítě. Pokud má byť jen rýmu nebo je krátce po nemoci, dohodněte se s vaším lékařem na přesunu očkování. Dětské tělo má už tak co dělat s bacily, nemuselo by správně vytvořit protilátky. A hlavně, buďte informovaná. Prostudujte očkovací kalendář, ptejte se lékařů i lékárníků, protože ne všechna očkování jsou povinná, ale většina je užitečná.


Přesvědčili jsme vás, že je očkování důležité? Stále ale máte strach? Pořiďte si tedy jeden z teploměrů z naší nabídky, abyste jej měla po ruce a mohla vaše dítě po očkování zkontrolovat.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu