DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Kreslení napomáhá rozvoji dítěte

Máte doma malé děťátko, které ještě neumí pořádně mluvit nebo přesně vyjádřit své pocity? Chcete podpořit správný vývoj jeho motoriky? Chcete vědět, jaké má pocity ze světa okolo? Dejte mu do ruky pastelky, barvičky, voskovky a sledujte.


Malé dítě ještě nemá dostatečné schopnosti nebo slovní zásobu na to, aby mohlo přesně vyjádřit, po čem touží, čeho se bojí nebo jak se cítí. Tvoření je jedna z cest, kterou se může vyjádřit svobodněji. Práce s pastelkami navíc rozvíjí jeho jemnou motoriku a nenásilně jej připravuje na školní docházku, kdy se začne učit psát. Pomocí malování se také vylepšují zrakové a prostorové schopnosti dítěte a  v neposlední řadě můžeme pomocí kresby dítě učit novým věcem.


Extrovert, nebo introvert? I to se dá odhalit již v brzkém věku pomocí kreseb. Používá vaše dítko hodně barev? Soustředí se na detaily? Pak vám doma nejspíše roste extrovertní osobnost. Introvertní děti dávají přednost nepříliš barevným obrázkům s více emotivními náměty.

 

I když z vaší malé ratolesti nevyroste příští Picasso, nechejte jej kreslit. Je to pro něj něco zábavného, něco, čím se může vyjádřit. Je to jeho kousek světa, kde stačí mávnout ručkou a všechno se změní.


Kreslením se také dítě učí, jak ztvárnit vlastní myšlenku. Z počátku to může být pouze změť čar, ale pokud položíte ty správné otázky – „Co jsi to nakreslil?“ –, začne dítko postupně uvažovat o tom, co vlastně chce kreslit. Tím se rozvíjí i jeho fantazie a potřeba lépe poznávat svět. Zlepšuje se také jeho uvažování a asociativní myšlení. A čím více se na jeho kresby budete vyptávat, tím lépe vám bude odpovídat. Zvýší se jeho slovní zásoba, schopnost vytvářet složitější věty a vůbec se celkově rozvine komunikace s okolím.

 

Pokud vaše dítko při kresbě babičky zapomene přidat ruce, nevytýkejte mu to. Děti na papír zaznamenávají pouze to, co je pro ně důležité, což nutně nemusí být ruce. Raději dítko pochvalte a ukažte mu, k čemu všemu jsou důležité ruce.


Chcete podpořit rozvoj vašeho dítěte? Projděte si naše výtvarné hračky, určitě najdete něco, co vašeho mrňouska zaujme a čím mu pomůžete ve správném rozvoji.

 

 

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu