DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Koupání miminka

Jak správně koupat miminko? V porodnici vám tuto techniku ukáží a bude vám asistovat sestra, takže při manipulaci s novorozencem budete mít jistotu, že vám ve chvíli bezradnosti podá pomocnou ruku. Jak to ale udělat doma?

 

Dítko byste rozhodně neměla koupat denně. Podle většiny lékařů dokonce stačí maximálně třikrát týdně. Častější koupání vysušuje dětskou pokožku, která pak může být náchylnější na vznik vyrážek nebo opruzenin. Ani doba koupele by neměla být příliš dlouhá, na opláchnutí miminka stačí i deset minut. Za ideální denní dobu pro koupel je všeobecně považován večer před posledním krmením a ukládáním do postýlky.


Dítě není příliš vhodné koupat ve velké vaně, ideálnější je dětská vanička a také používání koupací podložky. Vaničku můžete kamkoli přenést, ideálně na místo, kde se nebudete muset příliš hrbit a budete mít dostatek prostoru. Koupací podložka pak zase zajistí volné obě ruce, aniž byste se musela bát, že se dětská hlavička ponoří pod vodu. Podložka samozřejmě není nezbytná, pokud ji nemáte, je třeba dítě držet pod hlavičkou a ramínkem. Značně si tak ale omezíte prostor pro manipulaci.


Nejlepší je, pokud máte všechny věci pro koupel po ruce. Budete potřebovat přebalovací pultík, čistou plenu, osušku, teploměr do vody, vaničku s koupací podložkou, vatičky na čištění uší, olejíček na namazání tělíčka po koupeli, žínky a emulzi na koupání určenou pro kojence. Poslední zmiňované byste měla používat minimálně do jednoho roku dítěte. Na mýdlo v této době zapomeňte.

 

Teplota místnosti, ve které dítě koupete, by měla být kolem 25 stupňů – tedy dostatečně teplá, aby dítko po vytažení z vody netrpělo zimou, ale také dostatečně nízká na to, aby odchod z místnosti nebyl pro dítě teplotním šokem. Samotná voda by pak měla mít kolem 35–37 stupňů. Do vody přidejte trošku emulze, dávkování najdete vždy na etiketě. Dítě položte na podložku. Jako první umyjte dítěti lehce obličej, použijte žínku, ale jinou, než kterou pak použijete na mytí tělíčka.

 

Po vytažení z vody dejte dítě na předem připravenou osušku a přikládáním látky jej osušte, namažte olejíčkem, vyčistěte mu ouška a můžete jej nachystat na spinkání.


Pokud se vaše dítko při koupání neklidně vrtí a vy zároveň chcete znát přesnou teplotu vody, ve které se vaše miminko koupe, podívejte se na naše veselé teploměry do vody. Jistě si vyberete nějaký, který splní vaše očekávání a rozesměje vaše miminko.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu