DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Dítě a pes

Mít vlastního pejska je snem mnoha dětí. Chtějí parťáka na hraní i na mazlení, někoho, s kým mohou na tajné výpravy a kdo nevyzradí ani to největší tajemství.

Hodně rodičů však toto nadšení nesdílí, v první řadě vidí venčení, péči o dalšího tvora a náklady na krmivo, nebo se obávají, že po krátké době pes dítě omrzí a všechna starost zbude na ně.

 

Často také mají strach, že by pes nějakým způsobem mohl ohrozit zdraví dítěte.

Tato obava přitom nemá opodstatnění.  Samozřejmě v případě, že dodržujete základní hygienické návyky, dítě naučíte, aby si po každé hře s ním umývalo ruce, a s pejskem pravidelně chodíte k veterináři a necháváte ho očkovat. Co se týče alergií, často jsou k nim mnohem náchylnější děti, které se se psy v raném dětství nesetkaly.

Zcela izolovat dítě od psů nebo zvířat obecně rozhodně není správným řešením. Vaše dítě by si nejen mohlo zbytečně vypěstovat strach ze zvířat, ale ani nebude vědět, jak se k nim chovat. To zvyšuje riziko, že jednou udělá něco špatně a pes, ať už váš nebo cizí, mu nechtěně ublíží. Nekažte tedy dětství vašeho potomka zbytečným strachem. Naučte ho, jak se k pejskům chovat, vysvětlete mu, co smí a co ne.  Pokud však opravdu nechcete mít psa doma, alespoň zajistěte, aby je vaše dítě potkávalo. Oni jsou na něj stejně zvědaví, jako on na ně.


V případě, že již pejska máte a přibylo vám k němu miminko, musíte vymezit pro zvíře určité hranice. Naučit ho neskákat na pleny, nelézt miminku do postýlky, nehrát si s jeho hračkami. Nezapomeňte ale pejskovi stále věnovat pozornost, jinak by mohl začít žárlit a z budoucích parťáků by byli rivalové.

 

Pokud pejska pořizujete až k dítěti, vezměte si raději štěňátko. U dospělého psa nikdy nevíte, co všechno si zažil a zda mu děti někdy v životě neublížily. Se štěňátkem budete mít i tu výhodu, že si na sebe s dítětem budou zvykat odmala a porostou spolu.


V obou případech však dítě musíte naučit několik důležitých věcí. Za žádných okolností nesmí do psího pelíšku, to je místo vašeho mazlíka, tam on odpočívá a chce tam mít klid. Dítě by také mělo vědět, že nemá psa rušit u jídla, mohl by si to vyložit jako snahu mu jídlo vzít a po dítěti se ohnat. A nejdůležitější ze všeho, vysvětlete vašemu dítěti, že máte doma dalšího člena rodiny, ne pouze hlasitou plyšovou hračku, že pejsek, stejně jako ono, cítí, raduje se a užívá si života.


Zvíře, ideálně takové, se kterým bude dítě moci běhat, je skvělým parťákem pro vašeho prcka. Vzájemně se ohlídají a pes nedopustí, aby se vašemu potomkovi cokoli stalo. Pokud ale stále nejste rozhodnuti, zda pejska pořídit, ale váš drobeček po něm touží, kupte mu u nás krásného plyšového kamaráda. V takovém případě můžete vybrat třeba i medvídka, což je mazlíček, kterého byste živého jen velmi těžko pořizovali.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu