DOPRAVA
ZDARMA

k nákupu
nad 4000 Kč

K dopravě zdarma chybí 4000 Kč

Čištění zubů u dětí

Vaše dítko si již přetrpělo první bolesti z prořezávání zoubků a jeho úsměv zdobí několik malých bílých perliček. V tuto chvíli máte vy, jakožto rodiče, novou povinnost – čištění zoubků.

 

Tuto činnost nepodceňujte, protože, ač se jedná o chrup dočasný, vašemu dítěti musí nějakých pět šest let sloužit a zanedbání čištění zubů u dětí může vést v budoucnu ke tvorbě kazů, ale i k špatným hygienickým návykům. V průběhu dne se na zoubcích vytváří plak, který je třeba z nich dostat. Také budete dítko již od mala učit a zvykat na sahání do úst, což pak může ulehčit návštěvy zubaře.

 

Z počátku nepoužívejte klasický kartáček – ten na scénu nastoupí až ve chvíli, kdy bude mít dítě vyrostlé i stoličky. V prvních pár dnech můžete použít kousek pleny namočený ve vodě, o něco vhodnější a pohodlnější je použít kartáček na prst. Malý kartáček, většinou vyrobený ze silikonu, si nasadíte na prst, díky čemuž je usnadněna manipulace s ním. První rok provádějte čištění zubů u dětí bez používání pasty. Ty obsahují fluor, miminko může při čištění nějakou pastu spolykat a nadměrná konzumace fluoru by mohla vést ke vzniku skvrn jak na mléčných, tak později na stálých zubech. Poté, co vaše dítě dosáhne jednoho roku, začněte používat malé množství pasty určené na dětské zuby.

Pokud má již dítko vyklubané stoličky, můžete používat klasický kartáček pro děti. Volte co nejmenší velikost s co nejměkčími štětinkami. Učte dítě kartáček používat, ale počítejte s tím, že se jedná o motoricky náročnou činnost, kterou vaše ratolest pravděpodobně samostatně a pořádně nezvládne do svých šesti let. Kontrolujte jej tedy a nebuďte na něj zlí, když mu to nepůjde.


Čištění zubů u dětí provádějte dvakrát denně a také je berte na pravidelné kontroly k zubaři. Tam by mělo jít poprvé v jednom roce, poté co půl roku.


Abyste jako rodiče omezili vznik zubního kazu, dohlédněte nejen na čištění zubů, ale také na správnou výživu dítěte. Nezačleňujte do jídelníčku příliš sladkostí, raději dejte přednost ovoci a určitě se vyvarujte podávání slazených nápojů. Vůbec nejvhodnější je naučit dítě, aby si po každé konzumaci sladkosti vyčistilo zuby.

Zrovna se vašemu drobečkovi vyklubaly první zoubky? Nebo máte jen opotřebovaný kartáček? V naší nabídce máme nepřeberné množství kartáčků, které pro vaše dítko udělají z čištění zoubků zábavu.

Vytisknout

DoporučujemeKontaktujte nás

  • Bambilon
  • Vendryně 442, 739 94 Vendryně
  •  
  • (+420) 728 355 665

Odebírejte akční nabídky

Máte zájem o zasílání novinek týkajících se
našeho webu www.bambilon.cz? Informujte
se díky e-mailovému newsletteru jako první.

 

Klikněte v detailu produktu na

a přidejte si ho do svého nákupního seznamu